زمان مطالعه :
۳ دقیقه
نوسازی آپارتمان فرسوده

نوسازی آپارتمان فرسوده

آنچه می خوانید...

نوسازی آپارتمان فرسوده

اگر همسایه ای مخالف نوسازی آپارتمان فرسوده باشه چه کنیم ؟گاهی نوسازی آپارتمان ها به دلیل قدیمی و فرسوده بودن و یا دلایل دیگر ضروری می شود ، اما ممکن است برخی از همسایگان مخالف نوسازی ساختمان باشند . در این مواقع بهترین  راه حل چیست ؟ چطور می توان  این همسایگان را برای نوسازی ساختمان راضی کرد ؟گروه حقوقی وکلای پیروز در ادامه به بررسی این موضوع می پردازند .

نظر حقوق دانان  بر اساس قانون دراین شرایط این گونه است  که، ابتدا لازم است  3 نفر کارشناس رسمی دادگستری تایید کنند که عمر مفید ساختمان  به اتمام رسیده است و یا  آنقدر این ساختمان فرسوده است که ممکن است سبب ضرر جانی و مالی شود ، سپس لازم است تا همسایگان و یا مالکینی که موافق برای نوسازی ساختمان هستند، یک مسکن مناسب برای مخالفان تا پایان مدت بازسازی ساختمان اجاره کنند .

در این صورت قانون این اجازه را داده است که موافقین برای ساخت و نوسازی ساختمان اقدام کنند، البته تمام این مواردی که بیان شد، باید با راهنمایی های فرد متخصص از طرف دادگاه انجام شود .

هزینه تعیین مسکن اجاره ای  و مواردی از این قبیل را می توان با کمک یک وکیل خوب و با تجربه  گرفت.

نوسازی آپارتمان فرسوده
نوسازی آپارتمان فرسوده

حقوق مخالفان برای نوسازی ساختمان

لازم به ذکراست ،  قانون برای ساکنان مخالف نوسازی ساختمان حقوقی را در نظر گرفته است . این در صورتی است که  اگر رای دادگاه  به نفع  موافقین برای نوسازی ساختمان صادر شود ،  بازهم  برای  مخالفان  قانون  حقوقی را در نظر گرفته است .

تامین  یک مسکن اجاره ای مناسب با شأن همسایه، تا پایان مدت  نوسازی  ساختمان برای  مخالفین  الزامی است و  تا   زمانی که   مسکن برای آن ها فراهم نشده است، اجازه نوسازی ساختمان صادر نمی گردد .

از آنجا که برخی از ساکنین  به دلیل نداشتن بودجه کافی برای تامین مسکن  اجاره ای مخالف برای نوسازی هستند،  قانون  برای  جلوگیری از بهانه  های این چنینی این حکم را صادر کرده است .

البته بعد از اینکه بازسازی آپارتمان  تمام شد ، و  سهم آن ها  از  بازسازی ساختمان  تعیین شد، لازم است تا این مبلغ اجاره  بررسی شود و  از آن ها باز پس گرفته گردد .

در صورتی که ساکنین مخالف توانایی پرداخت بدهی خود را نداشته باشند،  می توان  از طریق  قانون  این  پول از آن ها  پس گرفته شود، مالکین می توانند از طریق حکم توقیف اموال، فرد را مجبور به پرداخت بدهی خود کنند .

متاسفانه در مواردی هم دیده شده است که با توجه به طی شدن روال قانونی ،  برخی از مخالفین نوسازی ساختمان ، خانه خود را برای شروع نوسازی  تخلیه نمی کنند و  بر  عقیده خود پافشاری دارند، در این شرایط قوه قهریه  این اختیار را  برای  مدیر ساختمان صادر می کند  که  با مالک مخالف  برخورد  داشته باشد.  مدیر ساختمان می تواند حکم  تخلیه آپارتمان  را  از رئیس دادگستری اخذ و  نوسازی ساختمان  شروع کند .

توصیه می گردد برای تمام پرداخت ها، فاکتور رسمی با ارزش افزوده را دریافت کنید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید .

گروه حقوقی وکلای پیروز ،قبول دعاوی و مشاوره تخصصی در زمینه ملکی، علائم تجاری، خانواده و اختلافات ناشی از قرارداد
تنظیم قرارداد شرکت های خصوصی و دولتی
021_ 26641878 آدرس اینستاگرام

 خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت، قانون  برای  نوسازی  ساختمان از جنبه های مختلف تعابیر مختلفی را  در نظر گرفته است.  اگر  شما  هم تصمیم  به نوسازی ساختمان خود دارید و همسایگان مخالف ، از این کار امتناع می کنند می توانید  با  کمک  یک وکیل  با تجربه در این زمینه هر چه سریعتر  اقدامات  نوسازی  ساختمان را شروع کنید.

وکلای پیروز

وکلا، حامیان کارآزموده ای هستند که دست در دست دادخواهان و ستم دیدگان،با بهره گیری از قدرت قلم و قوت کلام خود، به حفظ جان، مال و آبروی آنان اهتمام می‌ورزند. از این رو جمعی از وکلا برای ایجاد سایه ای امن از دفاع پیروزمندانه برای شهروندان، اقدام به تاسیس گروه حقوقی وکلای پیروز نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.