زمان مطالعه :
۳ دقیقه
نحوه وصول شارژ آپارتمان

نحوه وصول شارژ آپارتمان

آنچه می خوانید...

نحوه وصول شارژ آپارتمان

 

جریمه دیرکرد شارژ ساختمان چقدر است ؟دادخواست عدم پرداخت  شارژ ساختمان را  چگونه تنظیم کنیم ؟ چه راهکاری جهت  وصول شارژ  ساختمان از همسایه لجباز وجود دارد ؟دیده می شود که یکسری  ساکنین از پرداخت شارژ  ساختمان خود امتناع می کنند،  این  افراد  اختلالی در نظم ساختمان ایجاد می کنند، اما  بهترین راهکار برخود با این دسته از افراد  چگونه است ؟گروه حقوقی وکلای پیروز در ادامه به بررسی این موضوع می پردازند .

چگونه باید شارژ ساختمان کمتری بدیم ؟

آیا اگر متراژآپارتمانمان بیشتر از سایر همسایگان باشد باید شارژ بیشتری را پرداخت کنیم ؟

در برخی از ساختمان ها که همسایگان فرهنگ آپارتمان نشینی ندارند، ممکن است مشکلاتی  را برای  سایر  ساکنین  ایجاد کنند . به طور مثال شارژ  خود  را  در  موعد مقرر پرداخت نکنند و یا حتی به بهانه های مختلف اصلا پرداخت نکنند .

ممکن است این افراد اینگونه ادعا کنند که،  واحد  ما خالی  و عاری از سکونت  است، پس دلیلی برای پرداخت شارژ وجود ندارد و یا اینگونه ادعا کنند  که چرا باید هزینه بیشتری پراخت کنند .

نحوه وصول شارژ آپارتمان
نحوه وصول شارژ آپارتمان

به طور حتم افرادی که این ادعا را دارند از قانون اطلاعی ندارند،  لازم است تا  به این ساکنین گوشزد کرد که میزان شارژ برای استفاده از قسمت های مشترک، رابطه مستقیمی با مساحت واحد دارد و اگر متراژ واحد بیشتر از متراژ  سایر  واحد  ها باشد،  لازم است تا شارژ بیشتری را پرداخت کنند و استفاده نکردن  از واحد آپارتمان بهانه خوبی برای نپرداختن شارژ نیست، زیرا طبق قانون  عدم استفاده از واحد ساختمانی  دلیل بر نپرداختن شارژ نیست .

گروه حقوقی وکلای پیروز ،قبول دعاوی و مشاوره تخصصی در زمینه ملکی، علائم تجاری، خانواده و اختلافات ناشی از قرارداد
تنظیم قرارداد شرکت های خصوصی و دولتی
021_ 26641878   آدرس اینستاگرام

با همسایه ای که شارژ خود را پرداخت نمی کند چه کنیم ؟

همه مالکین و یا ساکنین یک ساختمان باید سهم خود را  از هزینه های مشترک  ساختمان که اصطلاحا  به آن شارژ  گفته می شود،  باید پرداخت کنند .  اگر همسایه ای شارژ  خود را پرداخت نکند  لازم است تا مدیر ساختمان با ارسال  اظهارنامه مبلغ بدهی را  به همسایه اعلام کنند  و همسایه هم  باید  تا مدت 10 روز  بدهی خود را تسویه کند .

خیلی از مراجعین از گروه حقوقی وکلای پیروز می پرسند که  درصورتی که همسایه متخلف شارژ  خود را تسویه نکرد چه کنیم ؟

در این شرایط مدیران ساختمان می توانند از ارائه برخی از خدمات از قبیل شوفاژ، آب، برق و یا گاز خودداری کنند  تا مالک بدهی خود را تسویه کند . اگر باز هم تسویه انجام نشد، می توانند به  اداره ثبت مراجعه کنند و از طریق گرفتن اجرائیه از دارایی های همسایه  به میزان شارژ برداشت کنند .

راه دیگر  نیز به این صوت  است که مدیران ساختمان از طریق دادگاه اقدام کنند ، در این شرایط همسایه از خدمات دولتی که به ساختمان  داده می شو، محروم می گردد و تا دو برابر بدهی خود هم  به او جریمه تعلق می گیرد.

وکلای پیروز

وکلا، حامیان کارآزموده ای هستند که دست در دست دادخواهان و ستم دیدگان،با بهره گیری از قدرت قلم و قوت کلام خود، به حفظ جان، مال و آبروی آنان اهتمام می‌ورزند. از این رو جمعی از وکلا برای ایجاد سایه ای امن از دفاع پیروزمندانه برای شهروندان، اقدام به تاسیس گروه حقوقی وکلای پیروز نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.