زمان مطالعه :
۳ دقیقه
قانون جرایم اینترنتی

قانون جرایم اینترنتی

آنچه می خوانید...

قانون جرایم اینترنتی

قانون جرایم اینترنتی چگونه است ؟ از چه طریقی می توان جرایم اینترنتی را  پیگیری کرد ؟ تعریف جرایم اینترنتی چیست ؟

جرم رایانه ای به جرمی گفته می شود، که رایانه و  اینترنت وسایل ارتکاب جرم و یا هدف ارتکاب جرم شوند . منظور از هدف ارتکاب جرم ، به این صورت است که در سامانه های اینترنتی و سامانه های مخابراتی ،  به  قصد نامشروح و  به سرقت بردن اموال  اختلال ایجاد شود.

قانون جرایم اینترنتی
قانون جرایم اینترنتی

جرم رایانه ای شامل  چه مواردی می گردد ؟

قانون گذار در قانون جرایم رایانه ای، مواردی از جرم رایانه ای را بیان کرده است، که میتوان موارد زیر را نام برد:

کلاهبرداری اینترنتی

سرقت

جعل

توهین و افترا

تخریب

دسترسی غیر مجاز به داده های اینترنتی

و…

همگی شامل جرایم رایانه ای می باشند . البته مواردی هم در ماده 51 وجود دارد که  قانون گذار بیان کرده است که این امکان وجود دارد ،اگر از رایانه استفاده شود، اما رد قانون دیده نشود می توان از آن طریق قابل پیگیری باشد . از این موارد ، می توان به عنوان موارد خاص نام برد که قانون گذار پیش بینی کرده است .

خیلی اوقات دیده می شود که در پیام رسان ها یک سری کانال ها، اجناسی را با تبلیغات خیلی جذاب برای فروش عرضه می کنند، اما متاسفانه زمانی که خرید انجام می شود و هزینه پرداخت می گردد، جنسی برای خریدار ارسال نمی شود  و یا اینکه جنس ارسال شده کاملا متفاوت  با  آن چیزی است که  خریدار پسندیده است .

مثال دیگری که در این زمینه وجود دارد،  پیامک هایی که  به تلفن همراه ارسال می شود که  از فرد درخواست برای سرمایه گذاری می کنند .

توصیه می شود  به افرادی که در هنگام خرید  اینترنتی  شماره حساب  شخصی خود را ارسال می کند ، اطمینان نکنید زیرا مجوزی  این افراد ندارند، تنها اشخاصی که  درگاه   برای پرداخت هزینه دارند قابل اطمینان هستند و قابل پیگیری می باشند .

گروه حقوقی وکلای پیروز ،قبول دعاوی و مشاوره تخصصی در زمینه ملکی، علائم تجاری، خانواده و اختلافات ناشی از قرارداد
تنظیم قرارداد شرکت های خصوصی و دولتی
021_ 26641878 آدرس اینستاگرام

در صورتی که بعد از خرید اینترنتی جنسی فرستاده نگردد، چه کنیم ؟

شما می توانید در مرحله اول  به یک وکیل، یا به دادسرای جرائم رایانه ای که از طریق پلیس فتا پیگیری انجام می شود مراجعه کنید .

نتیجه گیری

اگر خریدی از طریق اینترنت دارید ، حتما  توجه به درگاه اینترنتی و نماد الکترونیکی  داشته باشید . لازم است تا این نماد الکترونیکی را چک کنید  که اعتبار داشته باشد و بعد از بررسی پرداخت خود را انجام دهید .اگر از شماره ای نامعلوم پیامک مشکوک دریافت می کنید قبل از پاسخ به آن پیامک،  حتما برسی و چک کنید  که از چه شماره ای  برای شما ارسال شده است .در صورت تجربه هر گونه جرائم اینترنتی، حتما به یک وکیل خوب و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید،  تا  پیگیری  های لازم انجام شود  تا فرد مورد نظر مورد مجازات قرار بگیرد .

وکلای پیروز

وکلا، حامیان کارآزموده ای هستند که دست در دست دادخواهان و ستم دیدگان،با بهره گیری از قدرت قلم و قوت کلام خود، به حفظ جان، مال و آبروی آنان اهتمام می‌ورزند. از این رو جمعی از وکلا برای ایجاد سایه ای امن از دفاع پیروزمندانه برای شهروندان، اقدام به تاسیس گروه حقوقی وکلای پیروز نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.