زمان مطالعه :
۲ دقیقه
تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

آنچه می خوانید...

ثبت شرکت با مسئولیت محدود  بهتر است یا سهامی خاص؟ افرادی که قصد تشکیل و ثبت شرکت را دارند برای اینکه  شرکت با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص ثبت نمایند در تردید هستند اکنون با بیان برخی از تفاوت های مهم این دو شرکت  تصمیم گیری در این خصوص  راحت تر خواهد بود :

اول :

در شرکت سهامی خاص حداقل سه شریک می بایست حضور داشته باشند اما در شرکت با مسئولیت محدود با وجود دو شریک نیز قابل تشکیل و ثبت می باشد  .

دوم  :

در شرکت با مسئولیت محدود  نیازی به افتتاح و واریز وجه نمی باشد اما در شرکت سهامی خاص سهامداران  می بایست حداقل 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت را در حسابی به نام شرکت تودیع نمایند.

تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود
تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

سوم  :

انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در شرکت سهامی خاص اجباری ولی در شرکت با مسئولیت محدود اختیاریست .

 چهارم  :

مدت مدیریت  مدیران در شرکت با مسئولیت محدود محدودیتی ندارد اما در شرکت سهامی خاص مدیران حداکثر  به مدت سال  ۲ سال انتخاب می‌شوند .

گروه حقوقی وکلای پیروز ،قبول دعاوی و مشاوره تخصصی در زمینه ملکی، علائم تجاری، خانواده و اختلافات ناشی از قرارداد
تنظیم قرارداد شرکت های خصوصی و دولتی
021_ 26641878 آدرس اینستاگرام

 پنجم  :

مدیران شرکت با مسئولیت محدود را می توان از بین شرکا یا خارج از آنها انتخاب کرد اما مدیران شرکت سهامی خاص حتماً باید از بین سهامداران  انتخاب شوند و یا بعد از انتخاب به مدیریت می بایست سهام وثیقه ای که در اساسنامه قید شده را تهیه نمایند .

 ششم  :

سرمایه شرکت  در شرکت‌های با مسئولیت محدود به صورت سهم الشرکه می باشد و در شرکت سهامی خاص به صورت به صورت سهام می باشد .

هفتم  :

انتقال سهم الشرکه شرکت با مسئولیت محدود می بایست به صورت سند رسمی صورت پذیرد در حالی که نقل و انتقال سهام  شرکت سهامی خاص در دفتر ثبت سهام شرکت صورت می پذیرد .

 هشتم :

در صورتی که بخشی از سرمایه شرکت با مسئولیت محدود به صورت غیر نقدی باشد این سرمایه توسط شرکا قیمت گذاری خواهد شد و مسئولیت صحت قیمت گذاری به عهده شرکا خواهد بود اما در شرکت سهامی خاص این قیمت گذاری توسط کارشناس رسمی دادگستری صورت می پذیرد .شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه حقوقی وکلای پیروز مشورت کنید .

وکلای پیروز

وکلا، حامیان کارآزموده ای هستند که دست در دست دادخواهان و ستم دیدگان،با بهره گیری از قدرت قلم و قوت کلام خود، به حفظ جان، مال و آبروی آنان اهتمام می‌ورزند. از این رو جمعی از وکلا برای ایجاد سایه ای امن از دفاع پیروزمندانه برای شهروندان، اقدام به تاسیس گروه حقوقی وکلای پیروز نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.