زمان مطالعه :
۱۵ دقیقه
بهترین-وکیل-ملکی-در-تهران

بهترین وکیل ملکی

آنچه می خوانید...

بهترین وکیل ملکی در تهران کیست؟ وکیل ملکی خوب در تهران چه ویژگی های باید داشته باشد؟ آیا شما هم برای دعاوی ملکی خود نیاز به یک وکیل خوب و با تجربه دارید؟ دیده شده خیلی از افراد تنها به دلیل عدم آگاهی کافی نتواسنته اند از حق خود دفاع کنند و همین امر سبب ضررهای مالی سنگینی شده است. در ادامه این مطلب  به بررسی مشخصات یک وکیل خوب و راه های انتخاب وکلای خوب می پردازیم، با ما همراه باشید .

یک وکیل ملکی خوب و با تجربه در زمنیه حقوقی و کیفری در رابطه با اموال غیر منقول تخصص و تجربه بالایی دارد. در حوزه وکالت در صورتی می توان گفت  یک وکیل خوب  است که تخصص و البته تجربه بسیار بالایی داشته باشد. تجربه بالای یک وکیل آن ها را با  انواع دعاوی ملکی  آشنا می کند. یک وکیل ملکی خوب باید  به تمام آیین نامه های ثبت، تسلط کامل داشته باشد و بتواند با بررسی تمام جوانب پرونده بهترین تصمیم  را بگیرد.

ویژگی های وکیل متخصص امور ملکی

یکی از ویژگی های وکیل ملکی خوب تجربه بالای اوست، تجربه بالای وکیل به او کمک می کند تا در تمام دعاوی ملکی با درصد موفقیت بالا وکالت کند. تقریبا  می توان گفت با توجه به تجربه یک وکیل  پایه یک دادگستری، می توان میزان موفقیت  پرونده را تخمین زد.

دانش حقوقی و تسلط کامل در زمینه های مختلف کیفری، ثبتی، حقوقی  تماما مربوط به املاک است که وکیل باید دارا باشد. وکیل ملکی باید آشنا به قوانین، آراء وحدت و رویه های مرسوم در دادگاه ها و نظریه برجسته حقوق باشد.

بهترین وکیل ملکی

حوزه تخصص وکیل ملکی چیست؟

یک وکیل ملکی در  زمینه های،  ابطال  قرار داد اجاره،  افراز ملک،  مطالبه اجرت المثل ایام، تعدیل اجاره بها،  الزام به اخذ پایان کار، تخلیه املاک  استیجاری، فسخ معامله، مطالبه وجه  التزارم  قراردادی، رفع  مزاحمت از ملک، قولنامه املاک و… تخصص دارد.

دعاوی خلع ید

منظور از دعاوی خلع ید این است که، ملک مالک، به دلایل مختلف تحت تصرف شخص دیگری است، و مالک رضایت  به تصرف ملک  ندارد. در این شرایط می توانید، وکالت کار خود را به یک وکیل ملکی خوب بسپارید، که با تنظیم دادخواست خلع ید به مرجع  قاضی اقدام به خلع ید کنید.

دعاوی سرقفلی

به پولی که مستاجر برای مالکیت سود اجاره مکان تجاری به موجر  پرداخت می کند،  سرقفلی گفته می شود. قرار داد باید برای استفاده مستاجر از عین ملک مکان تجاری با صاحب ملک منعقد گردد تا اجاره از طریق مستاجر به مالک پرداخت شود.

تفاوت سرقفلی و حق کسب و پیشه

سرقفلی و حق کسب و پیشه هردو مربوط به ملک تجاری هستند و سرقفلی مبلغی است که مستاجر به مالک می پردازد و هنگام تخلیه ملک آن را از مالک پس می گیرد و حق کسب و پیشه حقی است که برای شهرت تجاری و معروفیتی که مستاجر برای مکان تجاری به وجود اورده است به او پرداخت می شود. برای مثال تصور کنید که شخص ملکی که اجاره کرده را به یک آموزشگاه معروف و معتبر تبدیل کند که منبع درآمد بالایی دارد. در این صورت، برای اینکه زحمات مستاجر هدر نرود قانون گذار وجهی را تعیین می کند که باید توسط مالک به مستاجر پرداخت شود.

اخذ پایان کار توسط وکیل پایه یک دادگستری

اخذ پایان کار توسط وکیل مزیت های  بی شماری دارد، پایان کار به این معنی است که ملک مورد نظر  هیچ گونه تخلف ساختمانی  ندارد و بر طبق تمام معیار های فنی و مهندسی از نظر اداره شهرداری کاملا مورد تایید است.  همچنین اخذ پایان کار، اختیار صورت مجلس تفکیکی از ادراه ثبت را ایجاد می کند. در نتیجه در صورتی که روال کار با این روند طی شود شخص می تواند به راحتی برای اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام کند .

به طور طبیعی طی شدن تمام این مراحل نیاز به زمان طولانی دارد، که  پیچیدگی های اداری و قانونی مخصوص به خود دارد، یک وکیل خوب در تهران می تواند  تمام این مراحل را در کوتاه ترین زمان ممکن و  بدون هیچ گونه مشکلی طی کند .

میزان اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در بیشتر مواردی که احتمال ضرر و زیان و یا حتی سود و منفعت اشخاص در میان باشد، لازم است تا کار ها بر طبق نظارت وکیل پیش برود .

روند طرح دعوا در موفقیت افراد بسیار تاثیر گذار است، یک وکیل  خوب با تعیین حقوق اصحاب دعوا و پی ریزی و برنامه ریزی درست موضوعات، طرح دعوی  ملکی را با موفقیت انجام می دهد.

از آنجا که در زمینه حقوقی قوانین مختلف وجود دارد، وکیل  باید با آگاهی کامل از این قوانین بهترین تصمیم گیری را داشته باشد. یک وکیل با آگاهی از ارزش ملکی و قوانین شهرداری، از ابزار های مناسبی برای ارائه ادله خود استفاده می کند تا خللی در گرفتن حق موکل ایجاد نگردد. در ادامه اموری که در مورد آنها بهتر است با یک وکیل ملکی خوب مشورت کنید را برای شما مرور می کنیم.

گیف

تقسیم اموال

نکاتی که باید در مورد تقسیم اموال بدانید

با مراجعه به دادگاه و تنظیم دادخواست شما می توانید برای تقسیم اموال منقول و غیر منقول اقدام نمایید. اگر این اموال قابل تقسیم کردن نباشد باید برای فروش آن مال دادخواست دهید.

تقسیم اموال و اسناد ملکی به دو روش تقسیم به تراضی و تقسیم به اجبار انجام می شود. در ادامه این دو روش را برای شما شرح می دهیم:

تقسیم به اجبار

در این روش تمامی شرکا برای تقسیم اراضی رضایت ندارند و این عمل توسط دادگاه و به اجبار انجام می شود.

در صورتی که تقسیم برای بعضی از شرکا با ضرر فاحش همراه باشد عمل تقسیم به اجبار صورت نمی گیرد.

تقسیم به تراضی

در این روش تمامی شرکا برای تقسیم اراضی رضایت دارند و توسط کارشناس صورت می گیرد.

تقسیم ارث

همانطور که در مقالات قبلی ما با انواع وصیت نامه آشنا شدید، تقسیم ارث و میراث نیز به روش های متفاوتی انجام می شود که در ادامه آنها را برای شما شرح می دهیم:

تقسیم به رد

زمانی که ارث قابل تعدیل نباشد مال بیشتر به یکی از وراث داده می شود و مال کمتر به همراه پول نقد به دیگر ورثه داده می شود به این عمل تقسیم به رد گفته می شود.

تقسیم به تعدیل

اگر سهم الارث به صورت نقدی قابل پرداخت نباشد اموال بین وراث تقسیم می شوند. برای مثال اگر متوفی دو خانه داشته باشد که هردو ارزشی یکسان دارند.

فروش

اگر هیچ یک از روش هایی که عنوان کردیم قابل اجرا نباشد، اموال فروخته می شوند و سهم الارث وراث پرداخت می شود.

تقسیم به افراز

تقسیم به افراز زمانی صورت می گیرد که سهم الارث به صورت نقدی قابل پرداخت باشد.

وکیل ملکی

نکات مهم و ضروری در تنظیم قرارداد اجاره

به یاد داشته باشید که مشاوره حقوقی با یک وکیل خوب و خبره نقش بسیار موثری در رسیدن شما به اهداف حقوقی خود دارد. در تنظیم قرارداد اجاره نکاتی وجود دارند که در ادامه آنها را برای شما بازگو می کنیم:

✅ لزوم قید مدت در قرارداد اجاره:
در تنظیم قراردادهای اجاره باید مدت اجاره مورد توجه قرار گیرد؛ در غیر این صورت برابر ماده ۴۶۸ قانون مدنی قرارداد باطل است. بدیهی است قابلیت تمدید قراردادهای اجاره منافاتی با قید مدت ندارد. بنابراین، برای چندین سال پی در پی می‌توان آن را تمدید نمود.

✅ لزوم قید عدم حق اجاره (انتقال) به غیر:
در هنگام تنظیم قرار‌داد منعقد شده بهتر است قید شود که مستاجر حق انتقال مورد اجاره به غیر را به صورت کلی یا جزئی ندارد. اگر چنین شرطی در قرارداد گنجانده نشود، مستاجر برابر قانون از حق اجاره به غیر برخوردار است.

✅ شیوه پایان قرارداد اجاره:
عقد اجاره به محض انقضای مدت منفسخ می‌شود؛ بنابراین، اگر مستاجر بعد از مدت توافق شده، عین مستاجره را بدون اذن مالک در تصرف خود نگاه دارد، باید اجرت‌المثل به مالک پرداخت کند.

لازم به ذکر است که عقد اجاره با فوت هر یک از موجر و مستاجر برطرف نشده و فقط در صورتی به پایان می‌رسد که موجر برای مدت عمر خود مالک منافع عین مستاجره باشد. در این صورت با فوت او قرارداد منفسخ می‌شود‌، ضمن اینکه اگر قید مباشرت مستاجر شده باشد، بدین معنی که فقط مستاجر حق استفاده از مورد اجاره را دارد نیز با فوت وی قرارداد اجاره منفسخ می‌شود.

✅ عدم اهلیت ورشکسته مالی برای تنظیم قرارداد:
ورشکسته نمی‌تواند پس از صدور حکم توقف، مالی را اجاره دهد یا اجاره کند زیرا اداره اموال چنین شخصی با مدیر تصفیه یا اداره‌ی تصفیه است.

✅ تنظیم قرارداد با دو شاهد و در دو نسخه:
قراردادهای عادی اجاره باید به وسیله دو نفر از افراد مورد اعتماد طرفین به عنوان شهود گواهی و همچنین تاکید می‌شود قرارداد حتما در دو نسخه تهیه شود. زیرا دستور تخلیه زمانی صادر می‌گردد که رابطه موجر و مستأجر طبق قانون روابط موجر و مستأجر سال ١٣٧٦ باشد و شرایط آن قانون در اجاره‌نامه تنظیمی رعایت شده باشد، از جمله امضا دو شاهد در زیر قرارداد اجاره املاك مسكوني كه قاضي شوراي حل اختلاف با صدور دستور به مرجع انتظامي محل ظرف یک هفته اقدام به تخليه ملك مسكوني می‌نماید. ولی حکم تخلیه زمانی صادر می‌گردد که بنا به هر دلیلی نتوان به استناد قانون روابط موجر و مستأجر موصوف دستور تخلیه را صادر کرد و نياز به دادرسي داشته باشد و نهايتا حكم صادر گردد. پس تنظیم قرارداد در حضور دو شاهد ضروری است.

سوالات متداول در مورد اموال ملکی

وکلای پیروز

وکلا، حامیان کارآزموده ای هستند که دست در دست دادخواهان و ستم دیدگان،با بهره گیری از قدرت قلم و قوت کلام خود، به حفظ جان، مال و آبروی آنان اهتمام می‌ورزند. از این رو جمعی از وکلا برای ایجاد سایه ای امن از دفاع پیروزمندانه برای شهروندان، اقدام به تاسیس گروه حقوقی وکلای پیروز نموده اند.

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی رایگان در دایرکت اینستاگرام گروه وکلای پیروز