مشاوره حقوقی

با پیچیده شدن روابط بین انسان ها و  سازمان ها ، برای حل مشکلات و  انجام معاملات نیاز به یک  فرد آگاه در این زمینه می باشد . تمامی شرکت ها و ارگان ها نیاز به یک مشاوره حقوقی دارند،  که این به معنی  الزام  قرار داد بستن  با یک دفتر وکالت  با تجربه در زمینه حقوقی می باشد.  اما آیا شماهم در زمینه حقوقی نیاز به مشاور دارید ؟ آیا اطلاعات کافی در زمینه حقوقی ندارید ؟ با ماه همراه باشید .

مدیریت رضایت مشتری

مدیریت رضایت مشتری یک واژه نوین در کسب و کار های خدماتی است، که نقش بسیار حیاتی در ارائه خدمات بهتر به افراد جامعه دارد . بسیاری از مسائل حقوقی که برای افراد  جامعه به وجود آمده است  فقط و فقط ناشی از عدم شناخت درست آن افراد نسبت به  حوزه های حقوقی بوده است . شاید اگر کمی در رابطه با قوانین چک یا سفته، قرار داد های تجاری، قرار های کاری، قوانین مربوط به مهریه و طلاق، موضوعات مالیاتی و مالی  و مواردی از این  قبیل ، اطلاعات کافی  داشته باشید، میزان چالش های حقوقی  برای شما کاهش پیدا می کند و در خیلی از مواقع با پیشگیری هایی که در ابتدای کار دارید ، دچار گرفتاری های بزرگ بعدی نشوید.

گروه حقوقی وکلای پیروز با  کادر مجرب و حرفه ای که دارند می توانند به شما در زمینه های مختلف حقوقی کمک کند .

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاور حقوقی به چه فردی گفته می شود؟

یک مشاور حقوقی  تسلط کافی بر  اصول حقوقی و قوانین دارد  و می تواند در  زمینه های  مختلف کمک شایانی  به  ارگان ها و سازمان ها داشته  باشد .  برای گرفتن تصمیمات  درست و قانون مند نیاز به مشاروه حقوقی می باشد.از انجا که اکثریت  مدیران اجرایی  اطلاعات کافی در  رابطه با  قانون ندارند  در صورت تصمیم  اشتباه  متحمل  ضرر های  جبران ناپذیر می گردند .

وظایف مشاور حقوقی

مشاور حقوقی وظایف مختلفی دارد  از جمله آن ها شامل :

  • تهیه متن هایی برای تنظیم قرار داد  بین سازمان های مختلف
  • در زمان شرکت در مزایده و یا مناقصه  لازم است تا مشاور حقوقی  اطلاعات کافی در رابطه با  امور حقوقی  داشته باشد و اطلاعات لازم را به مدیران ارشد  و اجرایی انتقال دهد .
  • در ارگان های خصوصی، انجام تمام امور ثبت، تغییر و  تحول در ساختار از وظایف اصلی مشاور حقوقی می باشد .
  • اگر شرکت ، شکایتی دارد لازم است تا مشاوره حقوقی  اطلاعات لازم برای دفاع را جمع آوری کند تا بتواند از  سازمان دفاع کند .
  • انجاتم امور مربوط به مالیات و  راهنمایی های لازم شرکت  باید  توسط مشاور حقوقی انجام شود .
  • یک مشاور حقوقی دانا باید اطلاعات کافی در زمینه چک، سفته و هر گونه تعهدات مالی داشته باشد تا بتواند به سازمان ها در این موارد کمک کند .
  • ثبت برند شرکت، قوانین تجارت، تمام مقررات و تغییرات  هر کدام از آن ها  از وظایف  مشاور حقوقی می باشد .
  • در یک شرکت مدیران و کارمندان نیاز به مشاور حقوقی دارند،  گاهی  تنها  یک شخص نمی تواند به تمام امور  حقوقی رسیدگی کند، که در این صورت  تعداد افراد  زیادی  مسئولیت مشاوره حقوقی را بر عهده دارند .
گروه حقوقی وکلای پیروز ،قبول دعاوی و مشاوره تخصصی در زمینه ملکی، علائم تجاری، خانواده و اختلافات ناشی از قرارداد
تنظیم قرارداد شرکت های خصوصی و دولتی
021-26641878 آدرس اینستاگرام

تفاوت وکیل با مشاور حقوقی

یک وکیل بعد از تنظیم و عقد قرار داد  برای انجام تمام امور حقوقی و دعاوی قراردادی فرد وظیفه دارد .  البته  محدوده  این مسئولیت توسط فرد مشخص می گردد .  وکیل پایه یک دادگستری،  این توانایی را دارد که در تمام دعاوی کیفری و  حقوقی دخالت کند و  مسئولیت کار ها را برعهده بگیرد، اما در مقابل یک فرد  که تنها  از کانون وکلای  دادگستری پروانه دریافت کرده است ، لازم است تا به مدت 2 سال  کارآموزی داشته باشد و زیر نظر  یک وکیل فعالیت داشته باشد  تا  بتواند  حوزه کاری خود را گسترش دهد .

اما یک مشاورحقوقی وظیفه ارائه  مشاوره در زمینه حقوقی دارد.مشاوره ها و راهنمایی ها، هم  می تواند به یک فرد وهم به یک سازمان ارائه شود . این راهنمایی ها کمک  می کند تا افراد و سازمان ها  با آگاهی کافی  تصمیات درست تجاری  و حقوقی را بگیرند.

دلیل نیاز به مشاوره حقوقی

برخی از مشاغل این  نیاز را دارند، اما گاهی  حتی  قبل از شروع تجارتی  نیاز است  تا با یک مشاور حقوقی مشورت شود .  همچنین  برای تنظیم قرار داد بین کارکنان  لازم است تا قرار داد ها توسط یک وکیل یا مشاور حقوقی تنظیم شود . افرادی که  قبل از شروع کسب و کاری ابتدا مشاوره حقوقی انجام می دهند به نسبت  موفقیت شغلی بیشتری دارند .